ŠKODA E-MOBILNOŚĆ

Wszyscy potrzebujemy energii do fukcjonowania – jednak sama energia nie wystarcza. Jeśli nie zostanie ona odpowiednio wykorzystana, jej potencjał może zostać zmarnowany. To dlatego należy skupiać się na tym, co najważniejsze: kierując się emocjami, wydajnością i innowacyjnością zawsze będziemy podążać tylko naprzód. Wejdź zatem do świata e-mobilności ŠKODY i wypełnij swoje codzienne życie pozytywną energią, wykorzystyjąc ją z wiedzą i doświadczeniem.

Zapraszamy do świata e-Mobilności!

Wypełnij formularz i dowiedz się więcej o tym, co nas czeka w erze eMobility.

ŁADOWANIE

Ładowanie pojazdu elektrycznego powinno być równie naturalne jak ładowanie smartfona.

Właściwa wizja

Dynamiczny model VISION iV jest kolejnym krokiem ŠKODY w kierunku e-mobilności.

MODELE

Rewolucja ŠKODA eMobilność to droga do przyszłości oparta na zrównoważonym rozwoju. Do końca 2022 roku rodzina modelowa marki będzie obejmować 10 elektrycznych pojazdów w różnych segmentach - 6 z nich będzie całkowicie elektrycznych, 4 z nich będą hybrydami. Oto część z nich!

ŠKODA VISION E

VISION E to wizja rozwoju marki i przyszłości mobilności.

TECHNOLOGIA AKUMULATORÓW

Pojazdy elektryczne ŠKODA posiadają najnowocześniejszą technologię akumulatorów litowo-jonowych o najwyższej możliwej gęstości energii, opracowanej z myślą o bezpieczeństwie i wydajności. Ich system zarządzania zapewnia optymalną efektywność dla tysięcy cykli ładowania.

Czy akumulatory w samochodach elektrycznych ŠKODA zajmują dużo miejsca?

Zarówno w hybrydowych samochodach typu plug-in Hybrid EV (PHEV), jak i elektrycznych EV (BEV), akumulatory są tak zintegrowane, by zapewniać maksymalizację przestrzeni. Akumulatory PHEV zajmują przestrzeń zwykle przeznaczoną na zbiornik paliwa, pozostawiając tyle samo miejsca, co w klasycznych autach. W przypadku wersji BEV rozwiązanie jest jeszcze korzystniejsze - akumulator jest częścią samego podwozia, co pozwala przekształcić przód samochodu w dodatkowy bagażnik.

Czy akumulatory EV można poddać recyklingowi?

Recykling akumulatorów litowo-jonowych ma kluczowe znaczenie dla branży motoryzacji, jednak jego koszt jest bardzo wysoki. Wraz z rozwojem ŠKODA eMobility wzrasta produkcja akumulatorów litowo-jonowych, napędzając tym samym popyt na surowce i pobudzając rozwój tańszych oraz skuteczniejszych metod recyklingu.

Jakie istnieją opcje ponownego wykorzystania akumulatora?

Nawet po spadku żywotności akumulatora w samochodzie recykling nie jest jedyną opcją. Akumulatory te można przekształcić w urządzenia do magazynowania energii, a dzięki temu ogólna żywotność akumulatora zostaje przedłużona o wiele lat. Innymi słowy, nasze akumulatory mogą dostać drugie życie.

PRZYSZŁOŚĆ MOBILNOŚCI

Jesteś gotowy na krok w przyszłość? Dowiedz się więcej o tym, co nas czeka w erze eMobility.

Zapraszamy do świata e-Mobilności!

Wypełnij formularz i dowiedz się więcej o tym, co nas czeka w erze eMobility.